?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Мордоркіно "Левіафан"

Знаєте, коли дивишся арт-хаус чи просто непопулярне кіно, то часом одразу воно може не подобатися, але з часом ти розумієш, що це прекрасна стрічка.

А от що, коли арт-хаусом стає чорнуха? Та ще збирає нагороди на фестивалях? Треба подивитись, ага. Тим паче що стільки шебуршання в торнетах.

На справді ж ми маємо фільму про те, як чинуша віджима убогу хатину на благоє дєло - побудувати там церкву. Усе це показується на тлі "сонячної" природи Мурманської області з неперевершеними шедеврами архітектури у стилі баракко. І супроводжується постійною лайкою і вливанням горілки. Від останнього я думав, шо бодун буде у мене.

У сценарій фільму вплетено біблейську історію Йова. Але у Святому Письмі ця історія, хоч і надзвичайно трагічна, але все ж завершується геппі ендом. У жанрі "чорнуха совєцька обнаковенна" геппі енду бути просто не може.

Певно за кордоном мало хто мав змогу надивитись нашого кінолайна 90-их і фільм здавсь багатьом цікавим. Цим і пояснюється раптова "арт-хаусність" цього мордорського витвору бабла і кінокамери. Ажіотаж посилено писанинами за і проти та випилюванням піратських копій стрічки у всім відомих місцях. Однак маючи сильне бажання, знайти їх можна.

Ну от, тепер ви про "Левіафан" знаєте все. Можна не дивитися.

Comments

( 2 comments — Leave a comment )
paxvobis
Jan. 14th, 2015 09:36 am (UTC)
Ну-ну :) Желанием не горю, но посмотреть надо бы.
lesya123
Jan. 15th, 2015 11:52 pm (UTC)
номінування нашого поводиря скасували, а російському, та ще й такому чорнушному фільму дали аж оскара.
реверанса росії зробили, не інакше.
( 2 comments — Leave a comment )