?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Часто кажуть, що наша мова засмічена галіцизмами. Трохи правди в тому є і непотрібних галіцизмів слід уникати. Проте збагачення мови за рахунок діалектизмів – це ж природнє явище. Мова – не математика, вона змінюється.

Окрім діалектів у нас є ще суржик. Погано чи гарно, але він так само впливає на те, як ми розмовляємо.

Часто ми лякаємося цих впливів. Ну бо в нас є приклад уніфікованої мови – російської. Вона майже скрізь однакова. Ну там «парєбрік», а там не «парєбрік» - велика різниця!

Жахів «неунефікованості» української мови починаєш позбуватися, коли стикаєшся з іншими мовами. Що таке літературна болгарська вимова – България чи Бъўгария? Хто з чехів вміє граматично правильно писати своєю мовою і чому Гашек не посоромився писати у прямій мові своїх героїв празькою говіркою?

Навіть у наших сусідів-слов’ян спостерігається неодноманітність мови. А що там вже казати за англійську з її регіональними варіантами, німецьку чи скандинавські мови. Певно що ця неуніфікованість теж має місце під сонцем. І це не погано.

Comments

kutxxa
Jun. 5th, 2014 01:13 pm (UTC)
Мои знакомые, бывавшие на диалектологических практиках на севере России, утверждали, что частенько местные диалекты пришлому человеку понять очень сложно. В первый день так вообще ничего не понимаешь :) А вот близ города Мышкина живут некие кацкари, пара деревень, бог их знает, что они такое, но язык свой придумали, и даже в школе его учат. Мне он напомнил язык офеней, бродячих торговцев, специально придуманный для того, чтоб другие не понимали.
macsolas
Jun. 5th, 2014 03:00 pm (UTC)
к большому сожалению, русская языковая традиция (хз как назвать) не предполагает сохранения диалектов. и вымирают не только русские диалекты, но и восточноукраинские, полесские. потому как тут традиции те же.
kutxxa
Jun. 6th, 2014 11:29 am (UTC)
Думаю, это связано с вымиранием русской деревни как таковой. В основном именно она была хранителем говоров и диалектов. Они часто разнились даже в соседних деревнях.
Ну и средства массовой информации играют роль, конечно. Радио, телевидение.