Поліскый Лемко (macsolas) wrote,
Поліскый Лемко
macsolas

Печерна церква у тумані

І от ми підійшли до завершальної частини моєї розповіді про кримські осінні покатеньки. А ви думали, шо ото про Шулдан – останнє було? Наївні!
Добираючись до Акъ Месджиту, ми не могли просто так минути місцину, де знаходиться Ексі Кермен. Ні, туди ми так і не заїхали. А от звернули ми у балку Черкес-Кермен, у кінці якої є церква.
Джерело: Лісапєдом по горах


Колись тут існувала фортеця, бо кермен кримськотатарською то власне і є фортеця. Про це нагадують руїни Къыз Куле – Дівочої вежі. Однак часу було обмаль, щоби ще туди вилазити. До того ж погода була не найкраща. Було мрячно, накрапав дощик.

Балку Черкес Кермен перегороджував паркан із воротами, на яких висів замок. І навкруги ні душі, аби спитатися, як нам бути. Ну, киянин то б повернув і поїхав собі далі. Але ж я був у компанії гарячих хлопців з Одеси. Смик-смик – і ланцюг, яким було вільно опутано хвіртку, піддався, так що ми поїхали вперед.

Попутно зрозуміли, навіщо там отой паркан. Виявляється, це місце облюбували реконструктори, які час від часу проводять у балці свої бої.

Як раз готувалася баталія французів із кимось – стояли намети, польові кухні, а навколо них – уже майже готові до бою жовніри французької армії.

Джерело: Лісапєдом по горах


Хвилин десять верхи на ровері і вже біля церкви. От нема того, щоби її влаштувати десь внизу. Церква знаходиться у печері на самому верху скелі, навкруги якої зміїться стежечка.

Джерело: Лісапєдом по горах


Ще пару метрів по лисій поверхні скелі і чудо! От нарешті вони оці древні фрески.

Джерело: Лісапєдом по горах

Джерело: Лісапєдом по горах


Це ж треба було знайти чи видовбати печеру, влаштувати там святиню Божу, розписати її, та постійно ганяти на оті служби божі горі-долу… Давніх людей іноді зрозуміти дуже важко.

Tags: Къырым, роверизм
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments